Az OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman 2025. április 11-én a TED2025 konferencián elárulta, hogy a ChatGPT felhasználóbázisa elérte a 800 millió heti aktív felhasználót, ami a világ lakosságának körülbelül 10%-át jelenti. A cég március 25-én bevezetett képgenerálási funkciója rendkívüli növekedést eredményezett, és a Studio Ghibli inspirálta mód bevezetésének napján óránként egymillió új felhasználóval bővült a platform. Altman szerint a vállalat infrastruktúrája a megnövekedett kereslet miatt komoly terhelés alatt áll, miközben a cég nemrégiben 40 milliárd dolláros finanszírozási kört zárt le, ami 300 milliárd dollárra értékelte a vállalatot.
A 47 perces TED interjú során Altman részletesen beszélt az OpenAI legújabb innovációjáról, az "Operator" nevű autonóm AI-ügynök eszközről, amely képes a felhasználó nevében feladatokat végrehajtani az interneten. Ezt a technológiát a vezérigazgató a cég "legtöbb következménnyel járó biztonsági kihívásának" nevezte, ami komoly aggodalmakat vet fel a biztonság és elszámoltathatóság terén. A cég emellett dolgozik egy olyan rendszeren, amely automatikus fizetéseket indítana el azon művészek számára, akiknek stílusát az AI utánozza, de egyelőre csak korlátozások vannak érvényben, melyek megakadályozzák a modellt a szerzői joggal védett művek generálásában.
Az OpenAI jelentősen enyhítette a korábbi tartalommoderációs korlátozásokat, különösen a képgenerálási modellekre vonatkozóan, amit Altman azzal indokolt, hogy a modell összehangolásának része, hogy követi, mit szeretne a modell felhasználója tenni a társadalom által meghatározott tág határok között. A vezérigazgató határozottan amellett érvelt, hogy a több százmillió felhasználó – nem pedig a "kis elit csúcstalálkozók" – határozza meg a megfelelő korlátokat. Altman elismerte, hogy a vállalaton belül sincs konszenzus a mesterséges általános intelligencia (AGI) definíciójáról, amit azzal a viccel szemléltetett, hogy ha 10 OpenAI kutató van egy szobában, és megkérik őket, hogy definiálják az AGI-t, 14 definíciót kapnál.
Források:
1.

2.

3.
